Rusija pozvala zemlje pogođene plinskom krizom na summit u subotu

Rusija je pozvala u petak predstavnike Europske unije i visoke dužnosnike zemalja pogođenih plinskom krizom da dođu u subotu u Moskvu na summit na kojem će se pokušati naći izlaz iz krize, javljaju ruski i američki mediji.

Osim već potvrđenog susreta ruskog premijera Vladimira Putina i njegove ukrajinske kolegice Julije Timošenko u subotu u Moskvi bi se trebao održati i summit posvećen plinu na koji je Rusija, kako je rekao ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov, pozvala "sve koji su povezani sa situacijom (oko plina)", uključujući predstavnike zemalja članica Europske unije i drugih država pogođenih plinskom krizom.

Rusija se nada da će na summit europskih zemalja potrošača ruskog plina, sazvan na poticaj ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva, doći svi oni koji su zainteresirani za rješavanje ovog gorućeg problema zbog kojeg se Europa smrzava, rekao je Lavrov na konferenciji za novinare posvećenoj rezultatima postignutima 2008.

Prema njegovim riječima, pozivnice su upućene svima onima koji su na ovaj ili onaj način pogođeni situacijom nakon prekida isporuke ruskog prirodnog plina Europi preko Ukrajine. 
U ovom postu:
WRITTEN BY
Administrator

Napišite komentar