Demjanjuk (89), deportiran u Njemačku iz SAD-a, u muenchenskom je zatvoru od 12. svibnja. Očekuje se da će suđenje Demjanjuku biti zadnje veliko suđenje nekom nacističkom zločincu u Njemačkoj.
U priopćenju muenchenskog ureda državnog odvjetništva stoji kako su liječnici, zbog godina i zdravstvenog stanja odlučili ograničiti Demjanjukov boravak u sudnici na dva puta po 90 minuta na dan.
Njegova se obitelj žalila da je 89-godišnjak preslab za suđenje, navevši da ima tegoba s kralježnicom, bubrezima te da pati od slabokrvnosti. Demjanjuk, rodom iz Ukrajine, optužen da je bio čuvar nacističkoga logora Sobibora koji je danas u Poljskoj, niječe bilo kakvo sudjelovanje u holokaustu. Do sada je živio u američkoj saveznoj državi Ohiju.
(Hina)
Liječnici smatraju da je Demjanjuk u stanju podnijeti suđenje
Njemački su državni odvjetnici izvijestili da je stručni liječnički tim ustvrdio kako je čuvar u nacističkom logoru John Demjanjuk u stanju podnijeti suđenje zbog sudjelovanja u istrjebljenju 29.000 Židova u nacističkom logoru Sobiboru 1943., objavilo je u petak njemačko odvjetništvo.
U ovom postu:
WRITTEN BY
Administrator