Jedan duži period, stakleni blokovi su se vrlo rijetko koristili budući da su se nekako uvijek povezivali s ružnim ostakljenjem stubišta. Ti su slavno spomenuti stakleni zidovi izgrađeni od staklenih blokova, slabo prozirnih, izrađenih od stakla zatamnjenog s ne baš ohrabrujućim bojama i karakteriziranog slabom toplinskom izolacijom.
Današnji, moderni dizajneri sve više koriste staklene blokove za uređenje u unutrašnjosti stana. Koriste ih za ukrašavanje zidova ili kao uspravne pregrade, za ukrašavanje vrata, čak i prozora. Stakleni blok može biti jednobojan, višebojan, pa čak i s ogledalima.
Prednosti i nedostaci
U glavne prednosti se ubraja materijal koji se smatra univerzalnim i pogodnim za bilo koji stil. Praktične je primjene i lako se održava, dovoljno je obrisati ga krpom. Također ga odlikuje i jednostavnost ugradnje.
Međutim, postoje i nedostaci, morate unaprijed razmisliti o instalacijama.
Mogućnosti upotrebe
Mnogo je mogućnosti korištenja ovog materijala: unutrašnje pregrade, šankovi, zoniranje prostorija, blokovi s pozadinskim osvjetljenjem kao elementi ukrašavanja, podmetači. Zahvaljujući asortimanu proizvoda oblik pregrada može biti bilo koji – od ovalnog do kvadratnog.
U dnevnim sobama stakleni blokovi mogu se koristiti za stvaranje meke, difuzne svjetlosti i povećanja zvučne izolacije. Ovo će dodati umirujuće note u sobu.
Ploča, srednje i male kocke, područje u blizini peći ili iznad površine višeslojnih blokova izgleda lijepo i stilski. Ako imate studio apartman, napravite pregradu – tako dobro zoniran prostor pružit će udobnost i razdvojiti dvije sobe. Kreativno izgleda i šank od različitih komada stakla u boji.
Možete uspješno pregraditi toalet iz kupaonice, oblik pregrade može biti zakrivljen ili ravan. Tuš kabine od staklenih blokova popularne su u različitim izvedbama – to će dodati ekskluzivnost dizajnu. Prekrivati pod staklenim blokovima? Zašto ne! Možete dodati rasvjetu, što će dati poseban šarm.
Prozirne kocke savršeno naglašavaju i nadopunjuju bilo koji stil. Odlično se slažu s art decoom, potkrovljem, neoklasicističkim, urbanim, orijentalnim i modernim stilovima.
Izvor https://hr.dikidaycare.com/