Bio je potreban burnout i napadaj panike na pozornici da kadanski stručnjak za produktivnost Chris Bailey shvati da je ulaganje u postizanje smirenog uma jednako važno kao i ulaganje u postizanje produktivnosti. Iz nužde, radi vlastitog mentalnog zdravlja, počeo je proučavati postizanje spokojnog uma.
Spoznaje svog istraživanja, kao i strategije, tehnike i savjete za postizanje spokoja, rješavanje tjeskobe i sprječavanje izgaranja opisao je u knjizi Kako umiriti um. U knjizi objašnjava kako nas digitalni svijet iscrpljuje i što možemo učiniti da smanjimo skrivene izvore stresa koji nas opterećuju. Bailey je naučio ulagati u taktike poput svjesnog uživanja, provođenja više vremena u analognom svijetu i upuštanja u povremeni podražajni post kako bi postao usredotočeniji i prisutniji te se opustio bez osjećaja krivnje.
Pronalaženjem spokoja i prevladavanjem tjeskobe i kroničnog stresa, ne samo da se osjećamo ugodnije u vlastitom umu već gradimo dublji, ekspanzivniji rezervoar energije koji koristimo tijekom dana. Zahvaljujući staloženosti možemo djelovati svjesnije, produktivnije i promišljenije, a istovremeno smo prisutniji i zadovoljniji svojim životom. A budući da nam smirenost štedi vrijeme čineći nas produktivnijima, ne trebamo se osjećati krivima zbog vremena koje trošimo ulažući u smirivanje uma.
U tjeskobnom svijetu, ulaganje u smirenost uma moglo bi biti najbolja strategija produktivnosti.
Chris Bailey kanadski je autor koji je svoje obrazovanje započeo specijalizacijom za menadžment i marketing, ali je vođen svojim interesima, profesionalni rad posvetio istraživanju produktivnosti. Danas jedan od vodećih svjetskih stručnjaka za produktivnost, autor je dviju cijenjenih uspješnica: Hyperfocus i The Productivity Project, piše za Alifeofproductivity.com i drži predavanja i govore za organizacije diljem svijeta. Bavljenjem jogom i meditacijom pomoglo mu je da spoji najbolje od analognog i digitalnog svijeta, produktivnosti i smirenosti uma. Živi u Ottawi sa suprugom.
Darujemo jednu čitateljicu.
Pravila su jednostavna:
- U komentare, na dnu članka, na webu napišete #loveSHEHR (Ako imate problema s prijavom, proučite https://she.hr/kako-sudjelovati-u-nasim-darivanjima/)
- Pratite nas putem društvenih mreža Facebook, Instagram, TikTok i YouTube
- Možete se prijaviti samo jednom!
Prijave primamo do 13. rujna točno u podne.
Random biramo, a dobitnici nakon objave svoje dostavljaju u inbox na našem Facebooku podatke (ime i prezime, adresa i obavezno broj telefona, radi dostavnih službi). Podatke koje ostavite koristimo isključivo u svrhu dostave paketa.
Darove šaljemo samo na adrese u Hrvatskoj u roku 30 dana od javljanja dobitnika.
Dobitnici će biti objavljeni u sklopu ovoga članka te dodani kao komentar na Facebook objavi.
Ako želite provjeriti jeste li jedan od dobitnika, upišite svoje ime u tražilicu na našem webu.
Dobitnica Ljubica Grsetic .