Connect with us

Hi, what are you looking for?

She.hrShe.hr
Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Slovačku 34:21 (17:11) u susretu sedmog kola skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo i kolo prije kraja izlučnih natjecanja izborila je plasman na europsku smotru koja će se iduće godine održati u Austriji.<br />

Sport

Rukomet: Hrvatska izborila plasman na EP

Odabranici izbornika Line Červara rutinski su odradili posao protiv Slovaka i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno. Slovaci su držali rezultatski priključak tek u prvih nekoliko minuta. Čak su imali i dva vodstva (2:1, 3:2), no kod rezultata 4:4, hrvatski rukometaši čine seriju 7:0 i sve dvojbe su nestale već nakon prvih 15 minuta utakmice. Do konca utakmice prednost je narasla na čak 13 pogodaka razlike. Zanimljivo, pobjeda je mogla biti veća da hrvatski rukometaši (Zrnić, Horvat, Duvnjak) nisu promašili tri sedmerca.

Uvjerljiva prednost omogućila je Červaru da pruži priliku svim igračima i čak jedanaestorica su se upisala među strijelce, osim vratara pogodak jedini nije postigao Ninčević. Najefikasniji su bili Duvnjak sa devet, Bičanić sa pet, te Zrnić i Horvat sa po četiri pogotka, dok je Slovake, koji su upisali i peti uzastopni poraz u susretima protiv Hrvatske, predvodio Petko sa šest pogodaka.

Ovom pobjedom hrvatska reprezentacija je osigurala jednu od prve dvije pozicije u skupini koje vode na EP, a u posljednjem kolu gostuje u Grčkoj.

HRVATSKA – SLOVAČKA 34:21 (17:11)

ZADAR. Dvorana Krešimira Ćosića

HRVATSKA: Alilović, Losert, Ninčević, T.Valčić 1, Vori 1, Kopljar 2, Horvat 4 (1), Vukić 1, Zrnić 4, Lacković 1, Gojun 3 (1), Duvnjak 9, Buntić 3, Bičanić 5

SLOVAČKA: Stochl, Paul, T.Stranovsky, Szucs 3, Kopčo 1, Nižnjan 3, Bičanik 2, Kleis 3, Ivanov, Pekar 3, Petko 6 (2), Urban

ISKLJUČENJA: Hrvatska – 12 minuta, Slovačka – 14 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 5 (2), Slovačka 5 (2)