Duh i tijelo

Poboljšajte cirkulaciju

4 savjeta za bolji protok krvi u tijelu i zdraviji organizam.
Slaba cirkulacija može biti uzrokovana mnogim faktorima: od stresa, štetnog okoliša do genetskih uzroka. Mnogi liječe taj problem vitaminskim nadomjestcima, budući da nemaju vremena za rekreaciju ili masaže. No, dok ne učinite konkretne korake i dalje ćete biti blijedi, imati vrtoglavice, manjak koncentracije,a vaši udovi i dalje će trnuti. Kako bismo vam pomogli, donosimo savjete kako poboljšati cirkulaciju.

1. Toplo – hladni tretmani

Izmjena tople i hladne vode tijekom tuširanja jedan je od najpoznatijih načina pomoću kojeg će krv bolje kolati u žilama. Kada područja svojeg tijela stavite pod toplu vodu, krv se izlijeva prema području kože i hrani ju. Instant hladni tuš uzrokovat će navalu krvi u unutarnje organe. Naravno, pritom ćete zadrhtati, ali i to je dobar znak: krv se povlači iz kože i ostavlja ju punu kisikom. Za optimalne rezultate, ovu metodu koristite redovito.



2. Dišite


Većina nas ima krive navike kod disanja i ne koristi maksimalan kapacitet svojih pluća. Udišite duboko, ali pritom pazite da ne dišete "iz trbuha", nego iz pluća. Pravilno disanje ne samo da će pomoći u dovodu kisika u krv, već će ukloniti štetne proizvode u krvi i tako ubrzati cirkulaciju.

3. Jedite crvenu papriku

Poznato je da ova biljka stimulira rad srca, regulira protok krvi i jača arterije i kapilare. Osim krvotoku, crvena paprika pomaže i vašem metabolizmu, i to na način da ga ubrzava i do 25%. Za cirkulaciju su dobre još neke biljke kao što je ginko, đumbir ili češnjak.


4. Vježbajte

Fizička aktivnost najbolji je način da poboljšate cirkulaciju. Većina nas u moderno doba živi sjedilački način života. Redovito trčanje, plivanje ili hodanje dat će poticaj protoku krvi kroz cijelo tijelo. Ukoliko zaista nemate vremena za slične aktivnosti, koristite tehnike rastezanja kod kuće. Ujutro i navečer istegnite svaki dio svog tijela: od nožnih prstiju pa sve do vrata.


You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Otkaži odgovor

Ne propustite

Zanimljivosti

Palijativna skrb nije skrb koja podrazumijeva samo umiruće osobe. Ona uključuje i brigu o kronično oboljelim osobama.

Duh i tijelo

Jeste li se ikad pitali zašto kažemo „vuk samotnjak“, a ne, primjerice, „medvjed samotnjak“ ili nešto slično?

Darivanje

Vjerujemo kako će MOMMY kolekcija olakšati izbor kozmetičkih proizvoda svim budućim majkama i dojiljama koje traže učinkovite, ali sigurne i neškodljive proizvode, provjerenih prirodnih...

Savjeti stručnjaka

Sindrom policističnih jajnika ili skraćeno PCOS (engl. policystic ovary syndrome) čest je zdravstveni poremećaj u žena reproduktivne dobi.

Impressum


Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.

Exit mobile version